ТЕМА: Цени на телекомуникациските услуги

Телеком, T-mobile, ONE, Vip, Albafone...

Цени на телекомуникациските услуги

Темаод Branko » 24 Jул 2014, 08:13

Дали некој правел анализа - кој мобилен оператор е најефтин, односно кој мобилен оператор дава најмногу за цената која се плаќа?
If you're not confused, you're not paying attention.
Кориснички аватор
Branko
Администратор
 
Мислења: 46
Зачленет: 26 Maр 2014, 22:01
Локација: Скопје

Re: Цени на телекомуникациските услуги

Темаод Investitor » 24 Jул 2014, 08:22

Луѓево премногу фрлаат камења по Телеком, односно по Т-мобиле, но мислам дека дава најмногу за цената која се плаќа.
Од друга страна, мислам дека се најдобри и во квалитетот на услугите.

Да не бидам сфатен погрешно, не работам во Т-мобиле ниту во Телеком :))))
Price is what you pay. Value is what you get.
Кориснички аватор
Investitor
 
Мислења: 4
Зачленет: 22 Jул 2014, 08:35

Re: Цени на телекомуникациските услуги

Темаод Јонче » 24 Jул 2014, 08:52

Од авион се гледа дека работиш во телеком ти :)
Јас сум на ОНЕ и сега за сега се функционира одлично.

П.С. Не работам во ОНЕ ! :)))
Обожавам зборови од типот на Експропријација, Оториноларингологија...
Кориснички аватор
Јонче
 
Мислења: 22
Зачленет: 24 Jул 2014, 08:43

Re: Цени на телекомуникациските услуги

Темаод BLEKSON » 29 Jул 2014, 14:53

AJDE CEKAME TABELAREN PREGLED NA PONUDITE OD OPERATORITE ZA MOBILNA TELEFONIJA :) :) :)
BLEKSON
 
Мислења: 24
Зачленет: 06 Maј 2014, 08:30

Re: Цени на телекомуникациските услуги

Темаод Sanda » 30 Jул 2014, 08:14

Мене ВИП ми е супер.
Млада / Згодна / Неопходна
Кориснички аватор
Sanda
 
Мислења: 33
Зачленет: 24 Jул 2014, 08:30

Re: Цени на телекомуникациските услуги

Темаод Aleksandar » 30 Jул 2014, 14:19

Т-мобиле делува најстабилен, ама и најскап :D
Кориснички аватор
Aleksandar
Администратор
 
Мислења: 56
Зачленет: 28 Maр 2014, 18:26
Локација: Скопје

Re: Цени на телекомуникациските услуги

Темаод BLEKSON » 01 Aвг 2014, 10:18

mene ONE mi e super :)
daj neka dade nekoj sporedbeno od 3 firmi za post paid
BLEKSON
 
Мислења: 24
Зачленет: 06 Maј 2014, 08:30

Re: Цени на телекомуникациските услуги

Темаод Јонче » 01 Дек 2014, 09:47

Да не бидам хејтер, ама ниеден оператор не чини во Македонија!

Јас сум за некој нов да влезе. :D
Обожавам зборови од типот на Експропријација, Оториноларингологија...
Кориснички аватор
Јонче
 
Мислења: 22
Зачленет: 24 Jул 2014, 08:43