ТЕМА: Што здраво ќе јадеме денес?

Здрава храна, навики, овошје, зеленчук, рецепти, Баба Рада, Доктор Оз...

Re: Што здраво ќе јадеме денес?

Темаод Vladimirkunovski » 08 Jул 2015, 12:53

За доручек или ужина ;)
Банана палачинки-2 јајца, 1 банана, 1/2 шолја овесни, 2 лажици сок од јаболка, 1 лажица ванила, пола лажица цимет
У блендер се става се и се бленда додека не се постигне хомогена смеса.Тавчето го премачкувате со путер и тоа е тоа 8-)
bon appetit
Кориснички аватор
Vladimirkunovski
Модератор
 
Мислења: 44
Зачленет: 06 Aпр 2014, 09:02

Предходно