ТЕМА: МЗТ vs Работнички

Клубови, тимови, НБА, АБА Лига, првенство, МЗТ, Работнички...

МЗТ vs Работнички

Темаод Aleksandar » 04 Aпр 2014, 09:25

Зошто на дербито главна улога имаат навивачите, наместо кошаркарите? Имаме ли во Македонија некој кодекс за навивање? Наместо да гледаме добро дерби, позитивна атмосфера, квалитетно навивање, ние гледаме како се тепаат навивачите со полицијата! Катастрофа!!!
Кориснички аватор
Aleksandar
Администратор
 
Мислења: 56
Зачленет: 28 Maр 2014, 18:26
Локација: Скопје

Re: МЗТ vs Работнички

Темаод sorleva » 08 Aпр 2014, 10:59

Навивачите на Работнички не знаат достоинствено да губат!!!
sorleva
 
Мислења: 11
Зачленет: 04 Aпр 2014, 08:33

Re: МЗТ vs Работнички

Темаод mijak_76 » 08 Ное 2014, 14:05

На последново дерби судијата ја имаше главната улога , небаре кошарката се игра само за него. Некој не можеше да гледа како Работнички предводен од кулите близначки и Докторот на клупа го понижуваат МЗТ . Како го ставаат таму кај што му е и местото. :)
Поздрав до Јадранот
Кориснички аватор
mijak_76
Модератор
 
Мислења: 14
Зачленет: 06 Aпр 2014, 23:08